Austraalia, Austraalias töötamine, cotton gin, Riigid, kus olen elanud

Welcome to Moree

Eestis olles, kui Joosepiga helistasin ja arutasime Austraalia detaile, siis need mõned kuud tagasi arvasin, et lähen veel selgi aastal raamatuid müüma. Mäletan liigagi hästi, kuidas Joosep sellele lausa üleolevalt vastas, et ei ma lähe, tema teadvat täpselt, kus ma 7 kuu pärast olen. See enesekindlus muidugi häiris mind, sest kui uurima hakkasin, teatas Joosep ise ka, et ta ju ei saa mulle öelda, sest muidu teen risti vastupidi. Jah, alates sellest punktist oli mul iga kavatsus nii ka teha. Kuid siin ma nüüd olen, Morees, tööl puuvillatehases, kus mina lähen 12 tunniks päevas konveieri äärde seisma, ja mis on täpselt see, mida Joosep ette nägi..

Täispikka tööpäeva pole mul veel olnud. Tööpäevi seljataga juba 4. Esmaspäeval pidime purki pissima, tõestamaks, et me narkomaanid ega alkohoolikud ole, ning teisipäeval oodati Joosepit tööle. Esmaspäeval sain ootamatult aga minagi sõnumi, et äkki selle asemel, et üksi oma tallaaluseid sügada, oleks ma ka nõus varem sinna minema ja lihtsamaid töid tegema. 23$ eest tunnis? Muidugi olen nõus!

Niivõrd vaimustunud ma enam muidugi ei olnud, kui olin teisipäeval juba seal olles teada saanud, et tehase asemel pidin terveks päevaks hoopis puuvilla farmiosasse tööle minema. Tööks irrigatsioonitorude korjamine ja treilerile viskamine, mida tööna veel rohkem kui kuu tagasi meile ühes farmis pakutud oli, kuid meie keeldusime, sest Joosep teadis, et see raske töö olevat. Nii seal siis olin – mina ja üks teine naine, kelle mees samuti oli tehasesse kutsutud. Ootamist oli palju, kuid kuna raha oli juba kella seitsmest saati minu kasuks tiksunud, siis need esimesed 3 tundi lihtsalt ringimolutamist just ei morjendanud. Töö ise eriline naisterahva töö järjekordselt ei olnud. Arbuusimusklite üle oli mul igati hea meel, sest nende puudumise korral oleks hädiselt jännis olnud.

img_2739
Niimoodi puuvillapõllu äärest see korjamine käis. Äge oli see, et kui me Kelliega küsimusi küsisime, siis igakord üksikasjalikult selgitati ning vajadusel peeti isegi auto kinni ning tariti meid põllule, et saaksime oma silmaga näha, millest juttu
img_2740
Torud pidime me Kelliega sellise treileri peale viskama samal ajal kui traktor pidevalt edasi liikus
img_2738
Me Kelliega vanu juba maha laetud torusid korrastamas, et treilerilt uued maha laadida

Teisel päeval pidime Kelliega jälle farmiosasse minema, kuid oldi ümber mõteldud, ning pandi meid hoopis tehases uksi ja aknaruute värvima. Olin selles töös lausa nii hea, et värvisin isegi need kohad, kuhu värvi polnud ette nähtud, kogu oma kunstimeelsuses ära. Värvimistööde juhataja aina käis ja kiitis mu tööd, kuid kardan, et ühel päeval, kui arvutimonitoride ruumis arvutilauad akende eest mingil põhjusel ära tõmmatakse, siis ta enam minust nii hästi ei arva.

Sel kahel päeval, kui meie Joosepiga tööl olime, olid meie tulevased elukaaslased Raiko, Annika ja Enno uurinud võimalikke elamispindu. Kolmapäeval töölt tulles oli uus koht juba lausa olemas – vaja vaid sisse kolida. Tegu on kahe ridaelamuboksiga, kus kokku on 4 tuba.  Mööblit ega midagi korterites sees ei olnud, kuid korterite seisund täiesti tip-top. Peagi on meiega liitumas ka veel üks Eesti poiss Vassili.

Esimese päeva õhtul läksime Ennole ja Annikale külla ning kavatsesime nende rõdul viiekesi lihtsalt muljetada ja oleskleda, kuid pidu jäi lühikeseks. Annika tõmbas ise välja tulles kogemata korteriukse kinni. Uks plõksti lukus ja neil võti sees. Mina olin ka ühe meie võtmetest neile kapiäärele pannud, kuid üks minu poistest oli piisavalt ettenägelik, et oma võtmeid taskus hoida. Otsisime rendifirma lepingu üles, milles oli kirjas, et töövälistel tundidel on ukse avama tulemise trahv 250$ ehk üsna krõbedake teine. Et aga autovõtmed ja kõik muu oluline oli sisse jäänud, võeti kõne ikkagi ette. Telefonile keegi aga ei vastanud ning esimene öö uues kohas veedeti hoopis meie elutoa põrandal.

img_2728
Annika arvas, et minu joogamatil on kindlasti väga mõnus magada.

Neljapäeval-reedel olid meil teooriaõppepäevad, nädalavahetus anti vabaks. Laupäeval käisime voodijahil ning saagiks saime kaks tugitooli, ühe voodi ning ühe alusega madratsi ning lauakese elutuppa kohaletoomisega 255$ eest. Võttes arvesse Austraalia meeletut hinnaklassi, oli see tõega hea diil!

img_2731
Meite saak. See toolil istuv mees oli selle taaskasutatava poe omanik. Täielik suslik, kaubelda temaga üldse ei andnud.
img_2733
Raiko Joosepi jõu- ja ilunumbritele kaasa elamas
img_2735
Nii vinnati üles nii madratsid kui ka tugitoolid. Poisid ei olnud just rahul, et kui mind appi paluti, hüüdsin mina hoopis, et hoidku nad sama asendit ja jooksin telefoni tooma, et pilti teha.. ups.

Laupäeval tulid meile külalisedki – minu endine paralleellklassivend bioloog Juhan (keda Australlased muide kutsuvad lihtsalt one, sest nad ei saa ta nimega hakkama) ja ökoloogid Timo ning Mariann, kes kõik töötavad meiega samas tehases. Kaasa tõid nad leiba ja soola ning kuradimõnus õhtu oli.

Ise nad magavad minu teada veel oma kaubikutes.. Juhan olevat lausa lihtsalt niisama oma kaubikuga ringi sõitnud ning tee äärest kiletatud uhiuue madratsi leidnud. Naeran siiani seda kujutluspilti, kuidas ta ringi sõidab ja tee äärest suvalisi asju üles korjab.. Juhani kaubikus on madratsile lisaks ka pinksi- ja surfilaud, millest viimane on talle nii lõikelaua, söögilaua, kui ka naise eest. Pidid nad kolmekesi küll peagi maja rentima, kuid usun, et Juhan võib oma puisete puusadega naise sinna endaga ikka kaasa võtta.

img_2736-1
Meie soolakas
img_2730
Joosep Juhani naist piidlemas

Homme läheb puuvillavabrik juba tööle ning saan lõpuks ilmselt veenduda selles, kui palju ma seda tööd jälestan.

Järgmise korrani!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s