Austraalia, Austraalias töötamine, cotton gin, Riigid, kus olen elanud

Enno auto on läinud

Enno auto on kohe täitsa läinud. Mitte küll sel põhjusel, mis te arvate. Puuvillandus sai läbi. Veel enne minu välja hüütud lennuki peale astumise kuupäeva. Õigoolest see veel kuidagi kestab, kuid seda vaid käputäie inimestega ning heal juhul viiel päeval nädalas. Alles jäeti vaid mõned kohalikud.. ja Joosep. On neeger. Mul meeldib lohutuseks endale meelde tuletada seda, kuidas enne lõppu Mel mulle kinnise ukse taga ütles, et ta tahaks mind ka alles jätta, kui ma ainult poleks selle lennuki peale minemas, kuid siin ma olen.. kodus.. kirjutan blogi, samal ajal kui teised kotte lappavad. Kes oleks osanud arvata, et ma seda tööd reaalselt võiksin igatsema hakata..

Töö juures tegime tüdrukutega veel meie vahetuse permanentidele kingitused, ja saime päev hiljem kingitused vastugi. Võin käsi südamel öelda, et see viimane ei olnud päriselt ka meie antud kingituste kaugem eesmärk. Me olime lihtsalt tänulikud. Kogu hingest tänulikud.

Kingituste üleandmine nägi välja nii, et mina hüppasin turvamatile, mis paneb pressiruumi seisma ning sunnib Johni ja Alwyni konsooliruumis ka terve ginni seisma panema. John ja Al olid segaduses sellest, mis toimub, sest kui nad vaatama tulid, seisin mina ikka veel ülbelt turvamati peal ja ütlesin neile ripsmeid plaksutades lihtsalt “ups“. Veelgi rohkem olid nad kahtlustavad siis, kui ütlesin, et “midagi” on katki ja nad peavad ilmtingimata mõlemad seda koos vaatama tulema. Kõik need liimitatud uksed ja muud totrused olid nende hinge ikka tugeva jälje jätnud, sest kogu kõndimisaja vaatasid nad väga ettevaatlikult enda ümber ringi (isegi lakke :D) ning olid valmis mingiks järjekordseks jaburuseks. Mul oli selle üle isegi hea meel, sest seda suurem oli nende üllatus, kui nad olid aru saanud, et me lihtsalt tahtsime neid kallistada ja nende suurepärasuse eest tänada. Kogu meie juures olemise aja terve gin seisis ja puuvilla-isadel jäi mõne minuti jagu ränka raha teenimata. 

img_3049
Kuna olime kingituste tegemist juba pikka aega planeerinud, siis oli lihtne lihtsalt “niisama” nendega mõnikord alkoholist rääkida ja teada saada, mis neile meeldib. Johnile maitseb vodka. Alile maitseb vein (kuuldavasti mida odavam, seda parem, kuid selle väite puhul ei saanud me kusjuures lõpuni aru, kuivõrd palju seal nalja või tõtt oli). Alwyn sai lisaks veinile ka paki kassitoitu, sest tal on kodus 17 kassi. Jah, 17!! Kuna olime juba nagunii 4 kuud kiisunalju nendega teinud, siis see kassitoit ja kiisupildiga kaardike tundusid olevat nagu rusikas silmaauku.
img_3050
Kiisukaardike
img_3048
Meie kingitused. 270 grammi šokolaadi. Minu šokolaadid lõpetasid küll mingil müstilisel kombel Joosepi kõhus, kuid arvestades, et Joosepist ja Johnist said üleöö nagunii mingid bestikad, siis ma ei imestaks, kui John tahtiski minu kaudu hoopis Joosepit poputada. Gayboyd sellised.

Esmaspäeval (eelmisel esmaspäeval, ehk kõik on juba nädal aega läbi olnud) oli veel mingisugune nn lõpupidu, kus kõik said tasuta süüa ja juua..palju juua. Kuna mulle tundus see pidu labane, tulime Joosepiga veel enne 9 koju. Nii palju, kui ma jutte olen kuulnud, siis pärast meie lahkumist läks pidu sõna otseses mõttes veel rohkem lappesse (kuigi, mis seal ikka oodata oli – me oleme niigi juba neli kuud lihtsalt lappamisega tegelenud). Kõik olevat päädinud sellega, kuidas need, kes polnud peol alkoholimürgitust saanud või vetsu magama jäänud, läksid ja lagastasid ühe meie töökaaslase vanaema maja ning sõid ta müsli ära. Aru ma ei saanudki, et milles see vanaema siis veel süüdi oli?! Enno ja Annika, kogu selle robustsuse tunnistajateks olnuna, olid kõigest nii šokis, et kolisid kiiremas korras Moreest ära ning mina olen selle oma gayboyga nüüdseks jäänud kahekesi.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s