Aasia, Riigid, kus olen reisinud, Tai

Chiang Mai

Phuketist lendasin tagasi Chiang Maisse. Maandununa valdas mind veider ärevus valmisolekust, et mu peale jälle kohe räuskama hakatakse. Aga seda ei juhtunud. Kui enne Bangkoki ja Phuketile minekut tundus Chiang Mai mulle intensiivne ja liiga palju, siis nendel viimastel päevadel tundus ta mulle lausa armas. Olin seal veel kolm ööd.

img_3631
Ainus kord, mil ma ära ehmatasin, et keegi tahab jälle mu raha saada. Poiss oli aga papist.

Kui mult kĂĽsitaks, mida ma need kolm päeva tegin, siis jääksin kĂĽsijat töllaka näoga vahtima, sest mul päriselt pole endal ka õrna aimu. Tean ainult seda, et kulutasin kõvasti raha. Tais on kõik ikka nii odav, et sellest lummusest kantuna on enam kui lihtne raha sõna otseses mõttes tuulde lasta. Enda õuduseks pean tunnistama, et kogu oma impulsiivuses ostsin neli paari uusi jalanõusid (millest vaid ĂĽhtedel olid kontsad all) ning MAALI. Jah, maal – see asi, mille sa ära raamid ja enda kodus seinale paned. Savi, Miina, et sa oled kõigest backpacker ja sul pole Austraalias veel uut elamistki.. palju õnne lihtsalt. Ja Joosep oli mulle vaid enne Taisse minekut ĂĽtelnud, et mul on liiga palju asju. Ups.

img_3600
Chiang Mai keskel (vist..) on mingi suhteliselt suvalise väljanägemisega kivimĂĽĂĽr, mis on populaarne selfietamiskoht. Mina olen enda jaoks avastanud uue fotograafialiigi – enesepildistajate pildistamine. Sellega sai end ikka omajagu lõbustatud.
img_3601
Sealt samast kiviväravatest läbi minnes avastad end pärastlõunaselt marketilt, kus mĂĽĂĽakse absoluutselt kõike – alustades puupĂĽsside ja lõpetades noh.. maalidega.
img_3603
Minu õhtusöök võõra matsutava kohalikuga. Tegu oli mul vist pm frikadellidega aga need olid tõesti nämmad (40 bahti), joogiks puuviljasmuuti (35 bahti). Raha ekstreemseks võrdluseks võib tuua, et Phuketil maksin lennujaama saamiseks takso eest 1000 bahti.
img_3613
Seal müüdi reaalselt kõike.

Turul muide käib kõik ikka kauplemisega. Mina sain sellest kĂĽll aru selleks ajaks, mil olin päris pikka aega igalpool naiivse eurooplasena täishinda maksnud. Kauplemise suurepärane näide on see, kui viimase päeva pärastlõunal avastasin, et mul oli vaja veel vabaneda 240-st bahtist. Astusin ĂĽhte turuhoonesse sisse ning leidsin tõega kenad sandaalikesed. Kuna olin eelmisel päeval maksnud mingite sandaalide eest 60 bahti, siis eeldasin kohe, et ju need on samas hinnaklassis. Aga ei olnud. KĂĽsiti mult 380 bahti. Hakkasin naerma, ĂĽtlesin, et siiiiiiis jääb kĂĽll ära, sest mul on vaid 240. Lasi naine hinna siis alla 280 peale.. Ma nagu ei saanud aru, et mida ta jaurab – ĂĽtlesin uuesti, et mul on tegelt ka 240. Agarake aga oli teine. Ăśritas seal veel tĂĽkk aega 10 bahti haaval hinda ĂĽleval hoida kuni lõpuks oli nõus sellega, et ma annan talle 240 ja kõik oma sendid. Turulgi, kui sa oled hinda kuuldes hakanud vehkat panemise nägu tegema, siis nad kĂĽsivad ĂĽsna tihti lausa otse välja, et palju sa nõus andma oled.

Nende viimaste sandaalide puhul mul muidugi nii palju oidu ei olnud, et aru saada vajadusest selle raha eest muuseas ka õhtusöök soetada.. Õnneks olin eelmisel päeval templinostalgias ostnud poest pisikese jogurti ning sojapiima, ja päris nälga seega ei jäänud. Kui olekski nälginud, siis nälginuks ma vähemalt uutes kingades.. jess.

img_3612
Ka turul käib massaažiprostitutsioon.

Toidust rääkides meenub mulle, et ringi kablutades leidsin vaiksemast kesklinnarajoonist oma lemmikkohviku terves maailmas – Snooze Chiang Mai. Tegu on pisikese kohaga, kuid seda soojemad ja tähelepanelikumad nad sinu suhtes on. Serveerivad nad praktiliselt vaid smuutilaadseid asju. Mina käisin seal kahel päeval ning mõlemal päeval tellisin nn smuutikausi. Mõlemal päeval toodi lisaks sellele kausikesele ka passionfruiti (absoluutselt ei mäleta praegu, et mis need eesti keeles on) ning viimasel päeval taheti mind õudselt kostitada mingi Chiang Mai riisikrõmpsikuga. Kogu seal istumise aja kutsusin tänavalt neile kliente. Mina armastasin neid ja nemad selle eest mind. Mõlemal päeval oleks mul arve pidanud olema 200 bahti või rohkem, kuid ĂĽle 120 minult kummalgi päeval vastu ei võetud. 

img_3624

img_3618

img_3622
Esimese päeva smuutikauss

img_3623

img_3802
Teise päeva smuutikauss.

Chiang Mais ööbisin jälle Baitong Homestays. See oli mulle mugav ja lihtne. Ma teadsin, et grab-appiga sain alati lennujaamast sinna ja sealt lennujaama 100 bahtiga; ma teadsin, et mind koheldakse omana (nii omana, et veel viimaselgi hommikul pakuti mulle, et mind võidaks lennujaama viia 150 eest.. mu raha meeldis neile vist küll lõpuni rohkem kui ma ise), ja isegi kui ma absoluutselt iga varahommik kaalusin nende akna all karjuvate kanade ükshaaval ära kägistamist, jumaldasin ma nende pakutud hommikusööki!

img_3637

img_3641

img_3803
Hommikusöögiks porgandiomlett (mis on parim asi üldse!), üks moosiröstsai ning värsked puuviljad. Pildikvaliteet, nagu alati 200% (sorri!).

Sealt edasi lendasin Malaisiasse. Vana hea Grabiapp vedas siis küll alt, sest kui olin varasemale kogemusele toetudes arvestanud 100 bahtiga, oli auto tellimise hinnaks just sel konkreetsel hommikul 114 bahti. Sellest välja tulemine oli nii suur seiklus, et sain oma lennupileti kätte vaid minutid enne seda kui lennufirma check in oleks kinni läinud, olnuna samal ajal lennujaama lõpuks saanud 30 bahtiga ning vaadanuna rahakotis vastu 90-le bahtile.

90+30 on 120. Kust ma siis vahepeal need 20 bahti sain? Raha mul polnud aega välja võtta. Otseselt ma seda ei varastanud ka. Seal Baitongis olid ĂĽhed noored tĂĽdrukud, kellele oma suures leidlikkuses ĂĽritasin 220 bahti maksnud kleiti 20ga maha mĂĽĂĽa. Kui nad aga kuulsid, miks ma selliste kahtlaste pakkumistega ringi vehin, tahtsid nad mulle lihtsalt need 20 raha anda. Seda piinlikum, et erinevate probleemide kollisioonina ma oma grabijuhti kunagi ei kohanudki ja seega seda 20-t mul kasutada ei õnnestunudki. Praeguseks võin öelda, et need 90 bahti on leidnud uue omaniku – kellegi, kellel seda raha oli rohkem vaja kui mul. 

Chiang Mai on aga 100% koht, mida soovitan külastada. Olen suhelnud paljude ränduritega ning Chiang Mai ja Chiang Maist mitte kaugel olev Pai (mida mina ise kavatsen järgmisel korral ilmtingimata väisata) on kõigi minu vestluskaaslaste lemmikuks olnud.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s