Austraalia, Austraalias reisimine, Riigid, kus olen elanud

“Sorry, I forgot that I was in Australia”

Singapurist oli mul lend Sydneysse. Kaheksas lend viimase 30 päeva jooksul. Kuid ega ma siis kaheksaga piirduda saanud – ikka ĂĽheksandat ka vaja, et lennukiga sõitmine võimalikult palju liinibussi maigu jätaks. Muuseas olen nende 9 lennuga oma juba suhteliselt professionaalses observeerimisoskuses avastanud, et kui sul on rohkem vedelikke võrreldes sellega, mis justkui tohiks olla, siis saad sa need oma kahe või rohkema käsipagasi vahel ära jaotada, sest pagasikontrolli on juhendatud jälgima vedelikke vaid pagasi kohta, mitte selle järgi, mis pagas kellele kuulub ja kui palju vedelikke kellelgi siis mitme pagasi peale kokku on.

Lõpppeatuseks oli mul Byron Bay. See viimane lend oli kĂĽll kõigist ĂĽheksast kõige suurema mahajäämistõenäosusega, sest olin arvestanud sellega, et lennujaamamehed ilmselt soovivad mu trussikuid seal igas suunas läbi lapata, kuid mitte sellega, et mu väljalend Singapurist võiks kaks tundi hilineda. KĂĽll aga see lend jättis mind juba nii kĂĽlmaks, et ma tõesti poleks nutma hakanud, kui sellest maha jäänuks, sest arvasin Byronis end nagunii ei midagi ega kedagi ootavat. Siis veel ei teadnud kui väga ma eksisin.

Lennule jõudsin. Maandusin veel varemgi kui pidanuks. Samamoodi sain sealt ka ilusti bussi peale, mis olles ette nähtud transportima just lennulisi, lahkus niisamuti varem kui see aeg, mis mulle teada oli. Bussijuht oli nõus lausa ootama, et oma asjad tuppa ära paneks ja et ta saaks mind kesklinnas oleva poe juurde visata.

Poes helistab mulle Joosep. Ta oli juba siis helistanud, kui ma lennujaamast ära tulles bussil olin, kuid järsku ĂĽtles, et ta sõidab autoga ja ei saa praegu rääkida. “No midaasja. Ise ta ju helistas.. kĂĽll ta võib mõnikord ikka paras tainas olla.” Kui poes olin, helistas ta seega uuesti – kĂĽsis mingeid veidraid kĂĽsimusi ja käitus ĂĽleĂĽldse imelikult. Olin sel hetkel juba vaikselt veendumas, et midagi on teoksil. Kuid päris kindel ikka ei olnud. Poest oma ööbimiskohta sain ka kusagil 20 minutit jalutada ning tema oli mul kogu aja telefoni otsas. Järsku nägin ĂĽhte kullakarva tuustakat ĂĽhe auto tagant lehvimas. See olukord tõmbas mind ikka parasjagu errorisse, sest ma alguses ei teadnud, kas ta ĂĽllatus ära rikkuda või ei, samal ajal ĂĽritades talle ikka veel krabidest rääkida (mis oli tobedal kombel puhtjuhuslikult meie tollane jututeema) ja mitte naerda selle ĂĽle, et tal see pikk juuksetutt ikkkkka veeeeeel alles on ning kuidas ta sõna otseses mõttes just selle tuti pärast vahele jäi. 

Aga ĂĽllatus see oli. Ja milline veel! Teadsin, et Joosep ei sõidaks elusees 12 h edasi-tagasi selleks, et mulle tere öelda ja ĂĽlejärgmisel hommikul tagasi tööl olla. AGA SĂ•ITIS! Oli lausa ĂĽritanud mulle lennujaama vastu tulla, kuid ta ju teadis nö valesid kellaaegu ning kuna ta oli lilli käinud ostmas ja ĂĽritanud neid “nunnumaks teha” – varsi poole lĂĽhemaks lõigata ĂĽritades (ja samal ajal ka endale näppu lõigates), jõudis ta lennujaama minut või paar hiljem pärast seda, mil mina olin sealt juba bussiga välja sõitnud.

Byron Bayst

Järgmisel päeval käisime Joosepiga ühel Byroni matkarajal, mis on muuseas ka delfiini- ja vaalavaatlusrada. Nägime seal absoluutselt kõike, mida näha sai, ning mina, suurest vaalaõnnest vapustatuna, arvasin, et see üks päev oli rohkem väärt kui terve kuu Aasias. Hakkab see Austraalia mulle vist vaikselt nagu liiga palju meeldima..

img_3827
Mere ääres on sellised hoiatused.
img_3835
Niimoodi sĂĽgavalt kaugustesse vaatanuna oli lootust mere peal tegevust silmata.
img_3841
Oli ka neid, kes lihtsalt keskendusid endast piltide saamisele. Meie muide Joosepiga kumbki tegelt sel päeval ainsatki elektroonilist seadet kaasa ei võtnud. Need pildid on seega tehtud hoopis teisel päeval, mil ma juba ĂĽksi Byronis olin ning endale tegevust otsisin. Taasavastasin ĂĽhe oma lemmiklõbustusi – eneseimetlejate pildistamine.
img_3837-1
Matkarada viis meid Austraalia idapoolseimasse punkti.
img_3836
Rada läks mingi tuletornini ka, kuid see jättis külmaks.
img_3840
Veel oli seal üks vaateplatvorm. See meid nii külmaks ei jätnud.
img_3852
Vaateplatvormiga me muidugi ei piirdunud ning meil oli vaja oma väga sportlikus riietuses (mõlemal plätud ning mul veel maani seelikki) sinna kaugeimatele kaljudele turnima minna ja sealt vaalavaatlust teha.

Byronis olin kuni 7. septembrini. Need viis päeva veetsin peamiselt mere ääres vaalu või surfareid vaadates või kohvikutes istudes inimesi jälgides. Byron Bay on ĂĽks tuntumaid hipi- ning backpackerilinnu. Tegelased on värvikaimatest värvikamad. Ei väljendu see mitte ainult riietuses, vaid ka kõnepruugis – kui sa tänaval kõnnid ja vastutulijale sinu juures midagi silma hakkab, ei jäta ta seda enda teada. Mina sain selliseid kommentaare nii tihti, et kui ma alguses ei osanud nendega midagi peale hakata ning mulle need karvikud ĂĽkshaaval hakkasid ĂĽtlema, et Ă•PPIGU MA CHILLIMA, siis targemana hakkasin oma kohmetuse välja vabandamiseks lihtsalt ĂĽtlema, et alles hiljuti Austraaliasse naasesin ega pole veel kõigega harjunud. Sellega leppisid nad juba rohkem.

img_3818
Karvikud kitarrimeest kuulamas.
img_3812
Üksik kitarrikarvik. Byronis ongi täiesti tavaline, et kui kellelgi muusika tegemise isu peale tuleb, on vaja suvalisele tellisele maha istuda ning kohe asja kallale asuda, toimugu ümber misiganes.
img_3822
Rand ise oli suht ok.
img_3896
See valge “pilvetutt” paremal pool ĂĽlemist merepiiri on muide vaalamäng. Niiiii lähedal kaldale!

NĂĽĂĽd oleme me Joosepiga teist ööd Noosal – paradiisis, mis on siiani meie mõlemi lemmikkoht olnud Austraalias. Rendime siin mereäärset maja. Vaadet ookeanile, samal ajal, kui ma köögis oma asju ajan, on tihtipeale lausa raske aduda.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s