Austraalia, Austraalias reisimine, Riigid, kus olen elanud

Minu Noosa

Noosa oli varem ning jääb üheks minu lemmikkohaks Austraalias. Maja rentisime Noosale nädalaks. Täpsemaks asukohaks Sunshine Beach, mis on põhimõtteliselt Noosa versioon Piritast – rikasterajoon, kus pidime tänulikud olema, et prügimees meie backpacker-autoloksu prügi pähe sassi ei ajanud ega minema vedanud. 

img_3877
Vaade meie rendimajast Noosal. Sellise eluga võib et äragi harjuda.

Põhjus, miks meile Noosa meeldib, peitub Noosa looduspargis. Noosa looduspark koosneb erinevatest matkaradadest, mis viivad sind kas mööda kauneimat rannikuäärt või läbi sügava metsa, mis lokkab elust. Kuna olime seal varem käinud, siis konkreetselt looduspargiradadel käisime vaid korra, kuid vaated olid isegi ilusamad kui olin mäletanud.

img_2468img_2476

img_2522-1
Leidus ka kohalikke Tarzaneid. Konfidentsiaalsuse huvides pilt mõõdukalt tsenseeritud (või siis vist lihtsalt jälle üks neid tohutult halva kvaliteediga pilte..).

Et me ise ookeani ääres elasime, siis arvestatav hulk aega sai veedetud rannal. Mitte küll päevitamas. Tõsi, me vähemalt üritasime, kuid kui Joosepi kannatlikkust peaks millegagi võrdlema, annab ta pigem 3-aastase mõõdu välja. Noh, okei, heal juhul võib-olla isegi 5-aastase. Päevitamisest seega midagi välja ei tulnud. Aeg rannal sai veedetud pigem nii, et mina käisin enne hommikusööki mediteerimas, ning siis mõned pärastlõunased ühised jalutused.

Omajagu aega veetsime üleüldse lihtsalt rõdul. See on üks parimaid hommikuid üldse, kui sa istud laua taga, päike nägu paitamas, ninasõõrmed täitunud taldrikust õhkuvate aroomidega, kõrvades rannakohin ning silmade ees binokkel selleks, et ookeanil mänglevaid vaalu vaadata. 

img_3897
Üks hommikusöökidest.

Väljasõite oli meil ka – Glass House Mountains. Olime kuulnud, et seal saab ikka pärismatka teha. Looduspark ise koosneb mõningatest mägedest, mis kõik tekkinud vulkaanilise tegevuse tagajärjel. Meie ronisime vaid ühe mäe otsa – Mount Ngungun, mis polnud küll kõrgeim, kuid kuuldavasti parima vaatega. 

img_3888
Mägi tundub madal
img_3892
Aga tegelt ei olnud. Nii mõnelgi võttis selja higiseks
img_3891
Ilus oli kah.

Glass House Mountainsil on ka oma lookout, kust on vaade kõigile loodusparki kuuluvatele mägedele ning samal ajal on su ees panoraam nende mägede nimede ja tekkelugudega.

Noosal käisime me mõlemad ka juuksuris, kuid Joosepil läks sellega veidi paremini kui mul, sest ma maksin konkreetselt 3 korda rohkem ning minu puhul pole isegi aru saada, et oleks seal käinud.. Sellele 95 dollarile oleks kergusega nii mõnegi muu kasutusvariandi leidnud. Ei tea siiani, kas sain mitte ainult juuste, vaid ka rahakoti suhtes pügada või Noosal käibki nii..

Noosa viimasel hommikul hakkasime juba kell 6 hommikul põhjapoole sõitma. Sihtkohaks Hervey Bay, kus ootasid meid Enno ja Annika, kellega koos olime bookinud vaalavaatlusreisi. Sellega läks aga nii nigelalt, et vaid pool tundi enne kohale jõudmist sain telefonikõne, et meie reis on tühistatud. Meri pidavat paha olema. Mis seal ikka, nutma ei hakanud ning otsustasime Anni ja Ennoga hoopis Hervey Bay veeloomaparki minna. Olime arvustustest lugenud, et seal võib pärast tundi aega igav hakata. Selle parandamiseks võin ütelda, et meil põnev üldse ei olnudki, seega seda igav hakkamise transformatsiooni me läbi ei pidanud tegema. Läks õnneks.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s