Austraalia, Austraalias töötamine, Grain, Riigid, kus olen elanud

Jälle Morees?!

Praegu istume autos. Sõidame. Kuhu? Moreesse. Joosep oskab sinna juba igast ilmakaarest nii hästi sõita, et ei nõua minult gpsgi. Ei teagi, kas nutta või naerda.

Eelmises postituses kirjutasin, et töövahendusagentuur palus meil uues kohas olla, et saaksime peatselt alustada. Austraalias oleme olnud 25. septembrist saati, kuid tööd teinud 30,5 h. Joosepil tuleb vist veel kusagilt lisa nii 11 h jagu, kuid see on kõik.

img_4934
Meie töökoht. See märg maa oli otseselt üks neid põhjuseid, miks meil tunde niivõrd vähe oli.

Tööle asusime Moura Graincorpi saidil. Väike koht see Moura. Isegi Mäkki polnud.. Kui saime teada, et saame päevas vaid 6 h töötada, ei jõudnud üks meist piisavalt vinguda ega teine seda kõike ära kuulata. Veidral kombel oli viril seelikukandja seekord hoopis Joosep. Kuigi tõsi, nii palju pean Josefiinele andma, et uskumatult mannetu oli seal eikusagil teha oma 4-6-tunniseid vahetusi, neidki 2 tööl- 1 vaba võtmes.

img_4935
Moura kodu. Majas oli 5 tuba. Meil oli seal üldkasutuseks lausa lameekraaniga teler, millest me Joosepiga küll ei hoolinud, kuid kui Enno ja Annika olid oma elamisest pilte saatnud, siis ei jõudnud tänulikud ära ollagi. Hinnaks 50 dollarit nädalas inimese kohta.
img_4932
Niimoodi maja ees istudes sai veedetud aega nii üksi (kui ka Moura grainisaidi kohalikus raamatuklubis) raamatuid lugedes ning ka õhtuti kogu seltskonnaga muljetades ja töö (või siis pigem selle puudumise) üle ühiselt vingudes.
img_4936
Seltskond oli muidu ääretult muhe. Noortest vanadeni välja. Hooajatööliste hulgas oli 4 austraallast, 4 eestlast, 2 hollandlast, 1 britt ja üks taiwanlane.
img_4923-1
Ennol ja Annilgi käisime külas. Nende teraviljasait oli meist vaid paarikümne kilomeetri kaugusel. Poisid leidsid kapist mingi puldikopteri ja selle välja võtnuna otsustasid ka nende seesmised pisikesed poisid kapist välja tulla.
img_4924
Õnn oli ikka tõesti mõõtmatu.
img_4925
Koos Enno ja Annikaga käisime ühel teisel õhtul ka rodeoshowl
img_4927
Vaatajaid oli nii selliseid (liiga tobedalt agarad eurooplased, kellel polnud stiilitaju ei riietusele ega sellele, et aru saada, kuidas mõistlik on meie saabumisajast vähemalt umbes poolteist tundi hiljem kohale tulla)..
img_4929
..kui ka selliseid
img_4928
Rodeo ise oli midagi teistsugust. Joosepit tsiteerides: “tore, et ära nägi, kuid korrata ei tahaks”

Täpselt nädal tagasi ütles Moura manager meile Joosepiga, et tema ülemus oli soovitusi küsinud ühe teise saidi jaoks ja manager tahtvat saata just meid. Arvasime, et see oli suurim õnn üldse. Millalgi sel praegusel nädalal arvati meid ka alustavat.

Joosep tahtis muidugi nii pea siia kohale tulla kui võimalik, et saaks uue manageriga kohe flirtima hakata. Tema, mitte mina. Olen sellega juba harjunud. Tema ebaõnn oli aga see, et mina tutvusin Steve’ga enne kui Joosep. Seda ka veel varahommikul nõnda, et ainus mõte, mis mu peas vasardas, oli jõuda üle õue asuvasse peldikusse. Aga tee peale ette jäi Steve. Mulle tema jutust muidugi muud midagi meelde ei jäänud, kui see, kuidas ta töö algusajaks arvas olevat päeva, mis saabunuks umbestäpselt kaks nädalat hiljem. Josefiinil oli seda kuuldes kohe vaja minna oma flirdiga päästma seda, mida pärast minu robustset pissiseiklust vähegi oli võimalik päästa. Flirt aga ei aidanud. Ikka 2 nädalat. Ta lausa soovitas meil uue töö otsida. Küll nõnda, et ta kutsub meid tagasi ajaks, mil seal hooaeg lõpuks peale peaks hakkama.

Uue töö leidsime suhteliselt kergelt. Puuvillafarmis. Morees. Algusega homme. Täna sõidame juba kohale. 

img_4921
Moree jaoks asjade pakkimine. Ma pole veel siiani julgenud küsida, mis seal kotis on.

*Päris mõned pildid siin on hollandlanna Sanne tehtud. Aitäh talle!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s