Austraalia, Austraalias töötamine, puuvillafarm

Kuidas see lahkumine alati nii raske on?

9 päeva. Pole just eriline saavutus. Ometi aga piisav, et kiinduda. Pole hullu, jälle uus peatükk. Eile nimelt paluti meil järgmisel päeval ühel teraviljasaidil olla. Teame, et esmaspäeval algab töö meie enda saidil, kuid pidasime lõppude lõpuks paremaks puuvillafarmist lahkuda, sest meile hakati üha rohkem uusi oskusi õpetama, mis aga ei tundunud farmerite suhtes enam aus. Ma isegi veidi soovin, et nad oleksid kohutavad olnud, kuid ei..

Mõned pildid:

img_4945
Joosep koos aknast paistvate emudega, kes auto kõrval jooksevad. Emud on muide uskumatult rumalad linnud.
img_4948
Farm, kus me töötasime koosnes omakorda mitmest farmist, millest üks on siin pildil. Selle farmi alal töötasime me ka kõige rohkem.
img_4953
Veel emusid. Meie farmis kasvatati nii puuvilla, kikerhernest kui ka nisu. Pilt pärast esimest nisu ülesvõtmispäeva.
img_4963
Meie aga töötasime vaid puuvillaaladel. Käivad niisutussüsteemideks ettevalmistused.
img_4958
Siis kui häda peale tuli, õpetas Joosep targalt põllu ääres auku kaevama VÕI oli olemas ka selline hurmav WC, mis tuli alati laest vetsupotini läbi uurida, et ükski madu mulle õndsa enesekergenduse ajal pähe ei kukuks või kusagilt sisse ei roniks. Kes oleks osanud arvata, et hakkan põllul aukude kaevamist wc-le eelistama.
img_4959
Minu tööks oli tihti eri masinate ühest farmist teise transportimine. Siin olen forkliftil, mille opereerimiseks õpetati mind välja umbestäpselt 30 sekundit.
img_4964
Seda traktorit transportisin sinna farmiossa, kus meie elame. Kui me muidu autoga sõitsime seda teed pool tundi, siis mul läks kolm tundi võinii.
img_4960
Aa ja kaevata sai ka. Mingil veidral kombel anti mulle seal farmis rohkem füüsilisi töid kui Joosepile. Kokku olen mina sellest 9 päevast põllul küürutanud vähemalt 24 h jagu.
img_4962
Samast punktist tehtud pilt teisele poole. Lõppu polnud nähagi.
img_4965
Nii mõnigi õhtu sai veedetud Moree spa- ja saunakeskuses, kus 10 dollari eest saab soojades arteesiavetes luid ja lihaseid soojaks ajada. Ühel õhtul oli seal lisaks meile veel 5 teist eestlast, kuid me Joosepiga lõbustasime end omavahel inglise keeles rääkimisega, et pahaaimamatuid salakuulata. Jaaaa nad rääkisid vaid poliitikast.. Kesiganes te olite, teadke, et olen pettunud.
img_4955-3
Meie farmi kodusara. Pilt tehtud tollase aja järgi kusagil poole 5 ajal hommikul, mil olime just mõistnud, et uus koht on teises ajavööndis ja me ärkasime liiga kuradi vara.

Läinud me igatahes nüüd oleme.

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s